Attila Gökçe: Bizi utandıran ezik bir oyun ve ağır bir skorla karşılaşmadık

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’e hazırlık kapsamında Bologna’da İtalya ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma golsüz berabere biterken günün kötü haberi Ozan Kabak’tan geldi. Genç oyuncunun durumu henğz netlik kazanmasa da İtalya maçında sedyeyle oyun dışına geldi.

Milliyet’in duayen kalemlerinden Attila Gökçe, A Milli Futbol Takımı’nın İtalya karşılaşmasını değerlendirdi. Gökçe “Bizi utandıran ezik bir oyun ve ağır bir skorla karşılaşmadık.” değerlendirmesinde bulundu.

Attika Gökçe’nin ‘Hiç de fena değil!’ başlıklı köşe yazısı şu şekilde:

“AĞIR BİR SKORLA KARŞILAŞMADIK”

Ne yalan söyleyelim? Pandemi sonrası katıldığımız Avrupa Şampiyonası, bizim için “gitmesek daha iyiydi” diyebileceğimiz skandal oyunlar ve sonuçlarla bitmişti. Avrupa Şampiyonası’nın travmatik etkilerinin tekrarlanmasından kuşkuluydum. Evet, pırıl pırıl, yepyeni bir kadromuz, göz kamaştıran genç yıldız adaylarımız vardı ama yine de endişeliydik işte. Her neyse… Memnuniyetle belirtelim ki bizi utandıran ezik bir oyun ve ağır bir skorla karşılaşmadık.

Milli Takım Avrupa Şampiyonası’nın geriye sayma günlerindeki son ciddi hazırlık maçlarından birini, ciddiye alınması gereken İtalya ile yapıyordu.

“HAKAN VE KAAN ÇOK GAYRETLİLERDİ”

İlk kırkbeşte rakip takımın bir kafa vuruşu direkten döndü, o kadar. Bizim Çocuklar da pekala oyuna ortak oldular. Özellikle 2 bekimiz Zeki ve Mert, fazlasını oynamaya çalıştılar. Hakan Çalhanoğlu ile Kaan Ayhan arkadaşlarını oynatmak, pozisyona sokmak için çok gayretlilerdi. Milli takımda fiziksel çatışma, temaslı oyun konusunda da sıkıntı yoktu. Bol bol faul de kazandılar, gerektiğinde faul de yaptılar.

“KENAN VE BARIŞ KENDİ KİMLİKLERİNE DÖNECEK”

Santrforsuz oynamamıza rağmen gol fırsatları yakaladık. Ancak bunları skora çevirecek sertlik ve isabetli vuruşlar çıkmadı. Burada düşünmek gerek… Evet, Milli Takım’da santrfor açığı var ama, golcü açığı yok. Dünkü maçta sanki böyle bir açığımız var gibi durumlara tanık olduk. Kenan Yıldız, Barış Alper pekala o yıpratıcı kimliklerine dönebilirlerdi. Bence dönecekler. Kaldı ki bir de “ağır abi” Cenk Tosun var… Yanı sıra genç Semih de envanterde! Lille’de başarılı bir sezon geçiren Yusuf’un da hücum organizasyonunda daha fazlasını sunacağını düşünüyorum. Polonya maçını da oynayalım, resmi program başlarken bu noksanlar giderilir. Unutmadan Kaptan Hakan ve Abdülkerim’in arkadaşlarına fazlasıyla yardımcı olduğunu da gördük. Bravo!

“İTALYA YİNE KALE GİBİ SAĞLAM”

İtalyan Milli Takımı 2018 ve 2022 Dünya Kupası’nın dışında kaldı. Ancak bunu unutmuşlar. Onların hafızasında yaşayan olay, bir önceki Avrupa Şampiyonası ve İngilizlere karşı Wembley’de kazandıkları final. Dün gece onlar da zorlanmadan bir ısınma turu attı, o kadar. Yine de kaya gibi sağlam halleri vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir